• Hizmetler

 • Altyapı ve Yapısal Kablolama Hizmetleri

 • Altyapı ve Yapısal Kablolama Hizmetleri
 • MEFAPEX Bilişim, müşterilerinin yapısal kablolama konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla marka bağımsız çözümler üretmektedir. Talep edilen bu hizmetler/ürünler ile ilgili projenin tasarımı sırasında Mühendislik, fizibilite, danışmanlık hizmetleri vermektedir. Yapısal kablolama projelerinde kurulacak olan sistemin alt yapısına göre Cat5, Cat6, Cat7, Multi Mode ve Single Mode F/O kablolar kullanılarak çözüm sunulur. Kablo çekiminin mümkün olamayacağı ve kablosuz bağlantıların daha pratik bir çözüm olabileceği yerlerde gerek In-door gerekse Out-door Wireless teknolojilerini kullanarak yapıya uygun çözümler sunar. Veri iletişimininin dışında elektrik altyapı konusunda da sisteme uygun çözümler üretir.

   

  MEFAPEX Bilişim, altyapı projelerini son derece önem vermektedir. Altyapı projeleri o anki sistemin ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyutta değil sistemin ileriki günlerde büyümesini de düşünülerek yapılmalıdır. Bu yüzden doğru tasarım ve projelendirme ilk adım olarak yapılması gereken en önemli iştir. Bundan sonra diğer önemli olan konu ise projenin hayata geçirilirken yapılan işçiliğin kalitesidir. En iyi marka ürünleri kullanmış olabilirsiniz fakat kaliteli bir işçilik olmadığı taktirde tüm sistemin problemli çalışmasına sebep olursunuz. Bu sistemin genel olarak performanslı çalışmasını dahi etkilemektedir. Son aşama ise tüm altyapının test edilmesi, şema haline getirilmesi ve etiketlenmesidir. Sistemin düzenli çalışması ve sonradan takibi açısından planlı ve iyi bir etiketleme önemlidir. Bu çalışma gözardı edilirse daha sonraki oluşacak olan problemlere müdahele etmede sıkıntı yaşanacaktır.

   

  KURULUM HİZMETLERİ

   

  Kurulum hizmetleri, projenin altyapısından, network topolojisinin oluşumu, server konfigurasyonları, sistem odasının uygun koşullarda yapılandırılması, kullanıcıya ve sisteme uygun işletim sistemlerinin seçimi, kullanıcı tarafındaki yapının oluşması ve yapıya uygun networkler arası iletişiminin kurulumunu kapsamaktadır. MEFAPEX Bilişim, müşterinin sistemi daha performanslı ve optimum dengede kullanabilmesi için kurulumun son derece önemli olduğunu savunmaktadır. Bu nedenle kuruluma gidicek olan mühendislerin konularında eğitimli olmasına özen göstermektedir. Bünyesinde eğitimli ve sertifikalı mühendisler bulundurmaktadır.

   

  NETWORK KURULUMU

   

  Ağ yapısının projelendirilmesi,

   

  Kablo kanallarının, prizlerin, ağ kablolarının (UTP, Fiber Optik vs.), elektrik altyapısının montajı,

   

  Ağ cihazlarının kurulumu, ayarlanması, çalıştırılması,

   

  Ağ sunucu işletim sitemleri kurulumu 

   

  Ağ ve Internet hizmetlerinin ayarlanması, düzenlenmesi (Kullanıcı yetkilendirme; dosya, yazıcı vs. kaynakların paylaştırılması vb.),

   

  Kablo kanallarının, prizlerin, ağ kablolarının (UTP, Fiber Optik vs.), elektrik altyapısının yenilenmesi,

   

  Ağda yavaşlık, bağlantı sorunları gibi sorunların çözülmesi,

   

  Ağ cihazlarının sorunlarının çözülmesi, ayarlanması, çalıştırılması,

   

  Ağ ve Internet hizmetlerinin sorunlarının çözülmesi,

   

  Kablosuz ağ kurulumu,

   

  NETWORK KURULUM, KABLOLAMA HİZMETLERİ 

   

  Network sistemleri sayesinde ofisinizde, evinizde kullandığınız yazıcı, tarayıcı gibi çevre ürünlerini, dosyalarınızı diğer network kullanıcılarıyla ortaklaşa kullanabilirsiniz. Network, veri, yazılım ve ekipman paylaşımıdır. Küçük bir ağ iki bilgisayardan oluşabileceği gibi, büyük bir ağ binlerce bilgisayar, fax-modem, cd-rom sürücü, printer ve bunun gibi ekipmanlardan oluşabilir. Ethernet standartları geçerli bir networkün oluşturulma şeklini belirler. Unutulmaması gereken eğer kurulumunuz standartlara uygunsa networkünüz çalışacaktır. Burada probleme neden olacak belli başlı birkaç şey, yanlış kablolama, kablo uzunluğunun sınırı geçmesi ve fazla kullanıcının bulunmasıdır. Networkünüzü planlarken bu standartları takip ederek networkünüzü daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.Yada siz çayınızı yudumlarken biz sizin yerinize yapalım...Network altyapılarının dizaynı, oluşturulması, uygulamaya geçirilmesi, güvenliğinin sağlanması, bakımının yapılması, performansının optimize edilmesi ve sorunların giderilmesi hizmetlerini sunuyoruz.